Reklama na samochodach – oklejanie samochodów osobowych i dostawczych

Reklama na samochodach

to bardzo popularna i skuteczna forma prezentacji firmy, logotypu, czy produktu. Coraz częściej klienci decydują się na wykorzystanie tego środka prezentacji. Ze względu na planowane wykorzystanie przekazu reklamowego na samochodach, możemy wyróznić kilka podstawowych rodzajów prezentacji. Pierwszym i najbardziej popularnym jest obrandowanie samochodu logotypem, bez żadnych krzykliwych treści czy dodatkowych elementów podkreślających przekaz. Ta forma obejmuje najczęściej wkomponowane dyskretne logo firmy, tak aby tworzyły zgodną z wymogami księgi znaku dyskretną identyfikację firmy.

Reklama na samochodach – wybierz swój wariant oklejenia

Okreslenie ogólne reklam na samochodach ma kilka odmian produktowych. Pierwszą najbardziej popularną jest oklejenaie samochodów grafika wektorową. Co to jest ta grafika wektorowa? Najprościej mówiąc jest to najtańsza forma grafik reklamowych wykorzystywanych na samochodach. Polega ona na ploterowym wycięciu zaprojektowanego układu graficznego z folii samoprzylepnej a następnie przeniesieniu grafiki na przygotowaną do tego karoserię lub szybę samochodową. Reklama wektorowa to najtańsza forma wyklejenia na samochodzie, co nie oznacza, że jest mniej popularna. Odpowiednio zaprojektowana potrafi tworzyć bardzo ładne i ciekawe układy graficzne na karoserii. Grafikami wektorowymi oznaczane są najczęściej treści reklamowe, logotypy i inne elementy graficzne, które w swej wersji nie posiadają elementów bitmapowych czyli elementów zdjęciowych.

Reklamy na samochodach – połączenie fotografii i grafiki wektorowej czyli wyklejamy collage.

Kolejną odmianą reklam na samochodach jest połączenie opcji grafiki bitmapowej z reklama wektorową. To wbrew pozorom równiez bardzo ciekawa i atrakcyjna cenowo opcją naszej oferty. Grafiki najczęściej drukowane sa na foliach samoprzylepnych w odmiane monomerycznej (płaskie powierzchnie), polimerowej (lekkie wyoblenia) lub na foliacj wylewanych (duże nieregularne powierzchnie nieregularne). Reklama wydrukowana jest następnie zabezpieczona laminatem UV (ochronna warstwa absorbująca promieniowanie UV jak również chroniąca wydruk przed uszkodzeniami mechanicznymi) i po docięciu do odpowiedniego kształtu, jest wyklejona na karoserię samochodu.  Ten rodzaj reklamy charakteryzuje się umiarkowana ceną w stosunku do możliwości prezentacyjnych i zajmuje dość wysokie miejsce jako wybór techniki realizacyjnej przez naszych klientów.

Reklamy na szybach samochodowych – folie One Way Vision

Ten rodzaj reklamy jest równiez bardzo chętnie stosowany przez naszych klientów. Najczęściej wykonywany jest na foliach okiennych typu One Way Vision. Folie OWV charakteryzują się bardzo specyficzną właściwością, a mianowicie posiadają mikrootworki, które po zadrukowaniu tworzą gotową reklamę, ale od wewnętrznej strony pojazdu tworzą efekt lustra weneckiego. Nadmienić jednak trzeba, że na szybach tylnych, które absorbują największe zabrudzenia powinny być bezwzględnie pokryte laminatem zabezpieczającym. Tak zaaplikowana reklama będzie spełniac Państwa oczekiwania służąc przez dużo dłuższy okres, niż grafika bez zabezpieczeń.

 

Poniżej przykład grafiki reklamowej na szybie samochodowej wydrukowanej na foliach One Way Vision.

Całopowierzchniowa reklama na samochodzie.

jest najbardziej zaawansowanym produktem z działu grafik i reklam na samochodach. Ta forma reklamy najczęściej realizowana jest na samochodach osobowych i dostawczych i niestety jest obwarowana bardzo rygorystycznymi wymaganiami technicznymi. Pierwszym i bardzo kosztogennym jest c folii używanej do realizacji zlecenia. W tym przypadku nie można iść na jakiekolwiek kompromisy, czy półśrodki. Ten rodzaj reklamy wykonujemy tylko i wyłącznie na markowych foliach wylewanych aplikowanych zgodnie z wymaganiami producenta. Niestety ta forma reklamy jest najdroższa w naszej ofercie co będzie można stwierdzic organoleptycznie po zapoznaniu się z cennikiem.

Reklamy na plandekach samochodowych

Jedną z ostatnich popularnych form reklam na samochodach, są grafiki reklamowe wykonywane na plandekach samochodowych. Ta forma reklamy jest bardzo popularna wśród klientów, którzy posiadają większe samochody dostawcze, ciężarowe lu naczepy do przewozów towarów wielkogabarytowych. Reklamy na plandekach wykonujemy najczęściej w technice wielkoformatowego druku solwentowego. W przypadku grafik wektorowych reklama jest wykonywana metodą aplikacji farb trwale łączących się z podłożem czyli materiałem plandeklowym. W przypadku reklam plandekowych, materiał podkładowy to najczęściej stosowane produkty europejskich czołowych producentów. W naszym przypadku reklamy wykonujemy najczęściej na sprawdzonym materiale firmy MEHLER w gramaturach od 650gr/m2 (mniejsze pojazdy) do 900gr/m2 (Panama) naczepy wielkogabarytowe.

 

Poniżej prezentujemy najbardziej popularne formy reklam na samochodach i plandekach.

Grafika wektorowa jako dyskretna forma reklamy na samochodach