Tablice reklamowe i informacyjne

Tablice reklamowe są jedną z najpopularniejszych form reklamy zewnętrznej i wewnętrznej. Wykonujemy zarówno tradycyjne tablice na blasze czy materiale PCV. Tablice reklamowe ze względu na zastosowany materiał podkładowy możemy podzielić na kilka podstawowych grup.

  • Tablice reklamowa na blasze ocynkowanej – najczęściej stosowana forma reklamy. Charakteryzuje się dużą trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne.
  • Tablice reklamowo-informacyjne na płytach PCV (spienione PCV). Jest to kolejna grupa bardzo popularnego nośnika podkładowego. Jest to jeden z najtańszych materiałów podkładowych pod tablice reklamowe. Charakteryzuje się wysokimi walorami estetycznymi. Występuje w wielu gramaturach – od 3 mm – 10 mm.
  • Poliwęglan kanalikowy i lity – następna grupa podkładów pod wielkoformatowe produkcje reklamowe. Występuje w formatach do 600 x 200 cm.
  • Dibond – płyty warstwowe. Materiał posiadający doskonałe własności mechaniczne. Materiał lekki i sztywny zarazem. Wysoce odporny na działanie czynników mechanicznych.
  • Pleksiglas (pleksa, plexa, pleksi) – przeźroczyste tworzywo sztuczne, którego głównym składnikiem jest polimer (nazywana: szkłem akrylowym). Jeden z najbardziej estetycznych materiałów podkładowych pod różnego rodzaju tablice informacyjne i reklamowe. Jest głównie używana do wykonywania reklam świetlnych/podświetlanych. Ze względu na swoje właściwości fizyczne (bardzo dobre rozpraszanie światła) daje możliwość uzyskania wysoce efektownych wyników pracy ze światłem.

Przykładowe realizacje tablic reklamowych